آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel

با آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel از دیبا سرور و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه فعال کردن Two Step Verification و افزایش امنیت هاست سی پنل را آموزش دهیم.

در ادامه با آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel همراه دیبا سرور باشید.

برای شروع وارد کنترل پنل هاست سی پنل خود شوید و در صفحه اصلی از قسمت SECURITY گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید تا به صفحه مربوطه منتقل شوید.

انتخاب آیکن اعتبار ستجی دو مرحله ای

در صفحه مربوط به Two-Factor Authentication در صورتی که قبلا این قابلیت را در هاست خود نصب و فعال نکرده باشید با پیام Two-factor authentication is not configured for your account. مواجه می شوید.

برای نصب و فعالسازی Two-Factor Authentication در سی پنل خود باید بر روی گزینه Set Up Two-Factor Authentication کلیک کنید.

انتخاب آیکن اعتبار ستجی دو مرحله ای

سپس در مرحله اول سی پنل یک QR Code برای شما نمایش می دهد که شما باید نرم افزار هایی مخصوص این کد را اسکن کنید تا یک کد ۶ رقمی در اختیار شما قرار داده شود.

کنترل پنل سی پنل نرم افزار های زیر را برای گوشی ها با سیستم عامل های مختلف پیشنهاد می کند.

برای سیستم عامل های Android ، IOS و Blackberry نرم افزار Google Authenticator

برای سیستم عامل Windows Phone نرم افزار Authenticator

در صورتی که به یک گوشی هوشمند و نرم افزار های خوانش QR code دسترسی ندارید می توانید از طریق کادر آبی رنگی که در این صفحه قرار دارد ، در کادر مربوط به Account و Key اطلاعات کاربری و کلید را به صورت دستی وارد کنید.

خواندن کیوآر کد امنیتی

حال در مرحله دوم شما باید در کادر مربوط به Security Code این کد ۶ رقمی را وارد کنید سپس گزینه آبی رنگ Configure Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.

وارد کردن کد امنیتی

در نهایت برای دفعات بعدی که قصد داشتید به سی پنل سرویس خود دسترسی داشته باشید باید علاوه بر وارد کردن اطلاعات نام کاربری و پسورد خود ، یک کد احراز هویت نیز وارد کنید تا امکان ورود به سی پنل برای شما فراهم باشد.

توجه داشته باشید که شما هر بار برای ورود به سی پنل باید از Authenticator استفاده کنید زیرا هر دفعه یک کد امنیتی منحصر به فرد تولید می کند.

آموزش غیرفعال کردن تایید دو مرحله ای در cPanel

در صورتی که شما پیش از این قابلیت تایید دو مرحله ای را در سرویس سی پنل خود فعال کرده اید و حال قصد دارید که Two-Factor Authentication سی پنل را غیر فعال کنید ابتدا وارد سی پنل شوید.

از قسمت SECURITY گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.

در صفحه مربوط به Two-Factor Authentication باید بر روی گزینه قرمز رنگ Remove Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.

در نهایت از شما برای تایید حذف تایید دو مرحله ای در سی پنل سوالی پرسیده می شود که شما باید بر روی گزینه Remove کلیک کنید.

  • 38 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش کار با قسمت Zone Editor در cPanel

با آموزش کار با قسمت Zone Editor در cPanel از دیبا سرور و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما هستیم...

آموزش کامل ورود به کنترل پنل cPanel

با آموزش کامل ورود به کنترل پنل cPanel از آموزشهای دیبا سرور و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما...

آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل

با آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل از دیبا سرور و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما...